ورود کاربر

جملات تربیتی

شما كمانهايي هستيد كه فرزندانتان چون تير از آن رها مي گردند

برای کودکانمان دعا کنیم

نوزاد آدمی  به  محض اینکه دیده به جهان می گشاید شروع  به کسب تجربه در محیط جدید زندگی خود می نماید ،  و از هفته های پس از تولد ،  تقلید کردن از رفتار دیگران را آغاز می کند و  این تقلید از اواخر سال اول و آغاز سال دوم زندگی به نحو بارزی نمودار می گردد . یک کودک فی النفسه خوب وبد را نمی شناسد و از ارزشهای اخلاقی و معنوی خبر ندارد و قادر به درک این گونه مفاهیم نیست .
نیازهای کودک باید توسط دیگران به ویژه مادر ارضا شود . لذا نخست ارزش های مورد قبول مادر را از راه تلقین وتقلید می آموزد . ( تقلید عبارت است از تکرار اعمال و حرکات دیگران و تلقین پذیری یعنی پذیرفتن خوی و نگرش دیگران ،  قلمرو تقلید اعمال و رفتار است و قلمرو تلقین ، احساسات ، خوی ها و نگرش ها است)
برای اینکه در اطفالمان ارزشهای اخلاقی وصفات روحانی پرورش دهیم ، باید همیشه در حالت دعا واستدعا به خداوند توجّه نمائیم . والدین باید هر روز برای فرزندان خود دست به  دعا پردازند.

هوالله
خداوندا این طفل صغیر را در آغوش محبتّت پرورش فرما و ازثَدی عنایت شیر ده . این نهال تازه را در گلشن محبتت بنشان و به رشحات سحاب عنایت پرورش ده، از اطفال ملکوت کن و به جهان لاهوت هدایت فرما ، توئی مقتدر و مهربان و توئی دهنده و بخشنده و سابق الانعام  .

ارسال کردن دیدگاه جدید

محتویات این فیلد به صورت شخصی نگهداری می شود و در محلی از سایت نمایش داده نمی شود.
  • تگ های مجاز : <a> <em> <strong> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • خطوط و پاراگرافها به صورت اتوماتیک جدا سازی می شود.

اطلاعات بیشتر در مورد قالب های ورودی

سیستم امنیتی
این سیستم امنیتی برای دفع کامنت های اسپم است.
Image CAPTCHA
حروفی را که در تصویر می بینید را تایپ کنید.