ورود کاربر

جملات تربیتی

شما كمانهايي هستيد كه فرزندانتان چون تير از آن رها مي گردند

درباره ما

با قلوبی طافح از شوق واشتیاق، مفتخريم تأسيس سايت تعليم و تربیت را اعلان نمائیم. اين اشتیاق، اميدواري و تلاش را در ما ايجاد مي‌كند تا در تهيه مطالب، جنبه‌هاي علمي و عملي مبتني بر اصول تربيتي شناخته شده و مورد تائيد اساتيد و متخصصين مربوطه را خدمت شما همراهان عزيز ارائه نمائيم. اگرچه در تهيه و تدوين مطالب سعي شده است ديدگاههاي صحيح تربيتي مطرح شود، اما بايد تأكيد كنيم كه اين ديدگاه‌ها به صورت چهارچوبي است كه به خوانندگان امكان مي‌دهد تا درون آن بناي زيبا و دل‌پسندي را شكل دهند. طراحي و توليد برنامه‌هاي يك دست، داراي پيوستگي، جامع و كارآمد، كاري است دشوار، و شكل دادن و دروني كردن آن توسط شما عزيزان در واقع كاريست هنرمندانه كه نياز به دانش و مهارت خاصي دارد كه با ممارست و تمرين و پي‌گيري قابل حصول است. چه امري مهم‌تر، زيبا‌تر و هنرمندانه‌تر از تربيت فرزنداني است كه معني انسان بودن را به تمامه درك كنند و جهت رسيدن به آن به عالم انساني خدمت نمايند.

جامعه‌شناسان معتقدند همان گونه كه در فضاي حقيقي زندگي، چنانچه هدف و اشتغال شخصي نداشته باشيم دچار سردرگمي مي‌شويم، در فضاي مجازي اينترنت نیزاين خطرات به مراتب بيشتر است. از سال‌هاي اوليه به وجود آمدن اينترنت، فضاي علمي و استفاده از آن و ارتباط علوم مد نظر بوده است و علت به وجود آمدن اينترنت هم بدين سبب بوده تا علم و دانش رد و بدل شود و مشكل ابعاد زمان و مكان حل گردد.

در دنياي مجازي اينترنت فرصت و فضا براي نوشتن فراهم است تا اهداف و مقاصد منتقل گردد. در اين سايت سعي مي‌شود مطالب به گونه‌اي ارائه گردد كه كاربران را خسته و دل‌زده ننمايد. در اين سايت تنها آموختن نيست كه اهميت دارد بلكه کاربرد روشهای ارائه شده توسط کاربران هم به همان درجه حائز اهميت است. تعلیم و تربیت بزرگترين وظيفه در قرن بیست و یکم است و هر يك از اعضاي جامعه بشري موظفند به نوعي در تحقق آن همكاري نمايند.

بخشي از فعاليت‌هاي اين سايت، جهت استفاده والديني است كه فرزندان استثنايي دارند. هديه ما به شما يك سبد گل از جنس تجربياتي است كه در طول ساليان سال كار با سازمان‌هاي غير دولتي، (NGO) ها بدست آمده است. با مشاهده استيصال خانواده‌هايي كه محروم از توانايي‌هاي لازم جهت پرورش اين‌گونه فرزندان مي‌باشند برآن شديم كه با ارتقاء سطح دانش و بينش و مهارت خانواده‌ها درمسیر تربيت و تعليم نوگلان عزيز قدمي كوچك برداريم.

به امید روزی که همه خانواده ها اعم از شهری و روستائی از مزیت داشتن اینترنت برخوردار باشند و بتوانند با گردش و سياحت در اين سايت، الفباي عشق‌ورزي و برقراري ارتباط عاطفي و انساني با چنين افرادي را بياموزند و بياموزانند و دريابند كه اين عزيزان پاك و بي‌گناه اماناتي هستند كه به حفظ حقوق ايشان از طريق عشق‌ورزي خالصانه و صادقانه و تربيت قواي جسماني، عاطفي، عقلاني و اخلاقي آنها مأمورند.

این سایت توسط عده ای از متخصصین بهائی اداره می شود. مشتاقیم در این راه با ارسال مقالات، تجربیات، و نظرات خود ما را یاری فرمائید. متمنی است مطالب ارسالی را با توجه به اصول اخلاقی، و احترام به عقاید و حقوق دیگران تنظیم فرمائید.