ورود کاربر

جملات تربیتی

مسئله ايتام بسيار اهميت دارد .ايتام را بايد نهايت نوازش نمود و پرورش داد و تعليم كرد و تربيت نمود.

کتابخانه دیجیتالی

كتابخانه ديجيتالي هدف از اجراي طرح ICDL كتابخانه‌ي ديجيتالي بين‌المللي كودكان ICDL در 18 نوامبر 2002 آغاز به كار كرد. در اين طرح از تكنولوژي نرم‌افزاري همان طرح اوليه استفاده شد. رسالت يا هدف عمده اين طرح گزينش، جمع‌آوري، ديجيتالي كردن و سازمان دادن به ادبيات كودكان كشورهاي مختلف است كه هر يك به زبان اصلي ارائه شود و در ضمن فن‌آوري مناسبي ايجاد شود كه استفاده از اين كتابخانه ديجيتالي را براي كودكان 3 تا 13 ساله قابل دسترس‌تر و آسان‌تر كند. در اين مجموعه قرار است ده هزار جلد كتاب به حداقل 100 زبان آورده شود كه از طريق اينترنت به طور رايگان در اختيار كودكان، معلمان، كتابداران، والدين و پژوهشگران سراسردنيا قرار گيرد.

شرايط دسترسي به آثار برجسته ديجيتالي

کتابخانه های فراگیر گامی بسوی برابری

در 12 آذر سال 80 به ياري شوراي كتاب كودك و كانون پرورش فكري كودكان و نوجوانان و سازمان يونيسف اولين كتابخانه فراگير آغاز به فعاليت كرد. واژه فراگير در كنار كتابخانه بدان معني است كه اين كتابخانه امكانات خود را به گونه‌اي تجهيز كرده است كه همه كودكان اعم از كودكان عادي و كودكان با نيازهاي ويژه بتوانند از آن استفاده كنند. بدين ترتيب كودكان نابينا ناشنوا و ساير معلولان جسمي در كنار كودكان عادي و همراه با آنان در كتابخانه حضور مي‌يابند و همه اين افراد مي‌توانند از فعاليت‌هاي تربيتي هنري كه كتابخانه براي‌ آنان تدارك ديده است بهره‌مند شوند. در اين فضا كودكان ويژه در جوار ساير كودكان و در بخش‌ مربوط به خود و كاملاً در ارتباط با ديگران به مطالعه مي‌پردازند. عضويت در كتابخانه براي گروه‌هاي سني از 16-7 سال و با ساده‌ترين شرايط امكان‌پذير است. كاركنان كتابخانه غالباً افرادي با تجربه و توانا هستند كه جهت همكاري با كودكان ويژه آموزش‌هاي لازم را ديده‌اند. اغلب اين افراد در بخش‌هاي مختلف كتابخانه براي سرويس‌دهي به كودكان عادي و ويژه آمادگي دارند. كتاب‌ها و مواد در بخش ويژه به دو بخش ناشنوايان و نابينايان تقسيم شده‌اند. در بخش ناشنوايان كتاب‌هاي ويديويي و كتاب‌هايي كه مناسب سازي شده‌اند و در بخش نابينايان كتاب‌هاي بريل، كتاب‌هاي گويا و كتاب‌هاي لمسي در زمينه‌هاي مختلف به علاقه‌مندان ارايه مي‌شود. از ديگر امكانات كتابخانه كامپيوتر برجسته نگار با برد برجسته، ضبط‌صوت و نوار صوتي است. كتابخانه فراگير به جز عرضه امكانات مطالعه كتاب فعاليت‌هاي ديگري را نيز براي كودكان و مراجعان خود تدارك ديده است. از قبيل: برنامه‌هاي هنري، آموزش كار با سفال، نقاشي و خوشنويسي. پس از ايجاد اولين كتابخانه فراگير انديشه تشكيل تعداد بيشتري از اين كتابخانه در مناطق مختلف مطرح شد كه اميد آن مي‌رود با ياري مسئولان و علاقه‌مندان شاهد گسترش هرچه بيشتر اين امكان در همه جاي كشور باشيم تا بدين ترتيب كودكان ويژه در عرصه فعاليت‌هاي اجتماعي و در فرصتي برابر حضوري مؤثر داشته باشند. منبع: نامه مربی

تله فیلم با من مهربان باش

 

نگارش داستان " آرش کمانگیر"

http://www.isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1497418&Lang=P
خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: فرهنگ و ادب - كتاب

آتوسا صالحي كه به تازگي كتاب «طوطي و بازرگان»اش دومين جايزه‌ي جعفر پايور را به خود اختصاص داده، از نگارش و باز‌آفريني داستان «آرش كمانگير» خبر داد.
به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، آتوسا صالحي هم‌اكنون مشغول بازآفريني قصه‌ي «آرش كمانگيز» اوستاست، هنوز در مورد موسسه‌ي انتشاراتي اين اثر تصميمي نگرفته است.
مخاطب اين اثر نوجوانان خواهند بود.
به تازگي كتاب «طوطي و بازرگان» اين نويسنده كه به بازآفريني خلاق «طوطي و بازرگان» مولانا تعلق دارد، در چهل‌وهفتمين سالگرد تاسيس شوراي كتاب كودك، جايزه‌ي جعفر پايور را كه هر ساله به بهترين اثر در حوزه‌ي بازنويسي و باز‌آفريني تعلق مي‌گيرد، به خود اختصاص داد.

سایت تعلیم و تربیت یک ساله شد

rk3g5x.jpg

 

همکاران عزیز
یک سال از افتتاح سایت تعلیم و تربیت گذشت. جا دارد سپاس و تشکر بیکران خود را نثار شما همراهان و همدلان عزیز کنیم که خالصانه و بیدریغ ، دانش، تخصص، مهارت و از همه بالاتر عشق خود را در این راه در طبق اخلاص گذاشتید و گامی بلند و محکم برای اعتلای روحانی و اخلاقی و پرورش جسمانی کودکان این کره ی خاکی برداشتید. گامتان استوار و عزمتان پایدار. از تمامی خوانندگان سایت که در این یکسال با راهنمائی ها و تشویق هایشان همراه و پشتیبانمان بودند سپاسگزاریم. به امید سعادت و شادی همه ی کودکان جهان.
مدیرسایت تعلیم و تربیت

برگزاری کارگاه های پاییزی در آشیانه کودکآشیانه کودک و نوجوان پاییز ۱۳۸۹ با برگزاری کارگاه های گوناگون میزبان کودکان و نوجوانان است.
موضوع کارگاه ها :
نمایش، پانتومیم

    * تاریخچه پانتومیم

    * تعریف پانتومیم و نحوه ارائه مفاهیم بوسیله این هنر

    * درک تأثیر حرکت در این گونه نمایش

    * تجربه عملی اجرای پانتومیم

 عکاسی بدون دوربین

    *  درک مفهوم نور وتأثیر آن در عکاسی و چاپ

    * تجربه عملی کار با دستگاه آگراندیسمان

    * تجربه عملی چاپ عکس

    * آشنایی با چند روش خلاق برای چاپ عکس

 گلستان سعدی

    * آشنایی با متون کهن

    *  ساده سازی داستانهای شیرین گلستان بوسیله نمایش، نقاشی و ...

صد هزار وعده غذا هدیه هنرمندان ایران به کودکان گرسته جهان!

khabar.89.8.2.png.gif

مراسم جشن یک سالگی خانه هنر با برپایی دو نمایشگاه مستقل از آثار هنرمندان برجسته در تاریخ هنرهای تجسمی ایران، روز جمعه ۲۳ مهرماه جاری برگزار شد. بخشی از درآمد فروش آثار به نمایش گذاشته شده به برنامه جهانی غذا و کودکان گرسنه جهان اهدا شد.

برنامه جهانی غذا حامی معنوی و فرهنگی خانه هنر تهران است. همراهی هنرمندان هنرهای تجسمی ایران با پروژه‌های مبارزه با گرسنگی کودکان جهان در خانه هنر به بیش از یک‌صد هزار وعده‌ غذایی رسیده است. 
به گزارش واحد اطلاع رسانی و روابط عمومی خانه هنر، در آستانه‌ یک سالگی مجموعه‌ "آرت‌سنتر"، سومین سال‌روز درگذشت "ماركو گریگوریان" با نمایش انفرادی آثار او و نیز نمایش آثار ادمان آیوازیان برای نخستین‌بار در گالری‌های ملک، الهیه و پاسارگاد به تماشا گذاشته شدند.

در آغوش گرفتن نجات بخش

hug.jpeg