ورود کاربر

جملات تربیتی

من امتياز مادي براي شما آرزو ننمايم ،امتياز مادي ،امتياز علمي،تجاري و صنعتي نخواهم .براي شما امتياز روحاني خواهم .يعني شما بايد از نظر اخلاقي برجسته و ممتاز باشيد

ویژگی های بازی

بازي‌هاي حسي حركتي، مهارتي، نمادين و بازي‌هاي با قاعده همگي داراي منافع ويژه خود هستند. كودكي كه با جغجغه خود بازي مي‌كند يا با پاي خود به وسيله‌اي كه به تختش آويزان است مي‌زند تلاش مي كند تا درباره دنياي اطراف خود بياموزد. او قصد دارد تا حركت جسم متحرك را پيش‌بيني كند و مي‌آموزد كه خود او بايد آن جسم را به حركت درآورد. حس لامسه او را قادر مي‌سازد تا حركت دادن آن جسم را ادامه دهد. چشيدن، شنيدن، لمس كردن و ديدن همگي بازي كودك را غني مي‌سازند. مهارت او در بازي‌ها او را توانا مي‌سازد تا هم‌چنان كه جهان را مي‌كاود در اين كار مهارت و شايستگي بيشتري پيدا كند. هر زمان كه كودك در انداختن توپ، سوار شدن بر دوچرخه يا هل دادن تاپ موفق باشد، احساس مي‌كند كه موثرتر و شايسته‌تر است بازي‌هاي تجسمي كه مهارت‌هاي عملي را شامل مي‌شود، سرانجام استادانه‌تر شده و با قواعد و نظم همراه مي‌شود.

کودک4-3 ساله خود را بشناسیم

ویژگی های کودکان ۳ - ۴ سال فعالیت ها کتاب های پیشنهادی

 گنجینه‌ی واژگان کودک کم کم تا هزار و پانصد واژه افزایش می یابد. کودکان از زبان‌هایی آوایی و همراه با ضرب‌آهنگ در زبان لذت می‌برند.

 بهترین راه برای همراهی با کودک در این مرحله فراهم آوردن فرصت‌هایی برای گوش سپردن به ضرب‌آهنگ‌ها، شعر و چیستان و تکرار آن‌ها است.